Ultradźwięki

 

Peeling kawitacyjny – zjawisko kawitacji polega na powstawaniu w cieczy (toniku) pęcherzyków wypełnionych rozszerzonym gazem, które powiększają się i gwałtownie pękają. Pod wpływem ciepła i podwyższonego ciśnienia dochodzi do rozbijania martwych komórek naskórka, oczyszczenia skory z toksyn oraz wydzielin gruczołów łojowych. 

Sonoforeza – w tym zabiegu używamy fali ultradźwiękowej do wtłaczania substancji aktywnych z ampułek lub masek. Dzięki czemu nie działamy powierzchownie, a składniki wnikają w głębsze warstwy skóry. Preparaty do sonoforezy dopieramy odpowiednio do potrzeb skóry. 

Efekty: bezbolesne oczyszcze nie skóry; wygładzenie zmarszczek; rozjaśnienie przebarwień; nawilżenie i odżywienie skóry; pobudzenie cyrkulacji w skórze.

Przeciwwskazania: nowotwory i stan po ich operacyjnym usunięciu (do 5 lat); ciąża; niewydolność krążenia; stany gorączkowe; ciężki stan ogólny; nerwica wegetatywna znacznego stopnia; osteoporoza; obecność w tkankach ciał obcych metalicznych (rozrusznik serca, aparat na zęby); epilepsja; niezakończony wzrost kości.