Mikrodermabrazja

 

Mikrodermabrazja – jest obecnie jedną z najczęściej stosowanych metod mechanicznego złuszczania naskórka z wykorzystaniem materiału ściernego – diamentu. Zabieg polega  na stopniowym  ścieraniu naskórka warstwa po warstwie, aż do pożądanego poziomu.  Procedura ta nie wymaga okresu rekonwalescencji, nie powoduje efektów ubocznych i nie wyklucza Klienta z życia codziennego. Efekty widoczne są już po jednej wizycie.

Efekty: poprawa elastyczności, struktury i kolorytu skóry; pobudzenie fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny; redukcja lub obkurczenie ujść gruczołów łojowych (tzw. porów skóry); usunięcie zaskórników otwartych i zamkniętych; zmniejszenie łojotoku; spłycenie powierzchniowych zmarszczek, blizn; redukcja przebarwień;

 

Przeciwwskazania: aktywne zakażenie wirusowe, bakteryjne i grzybicze skóry; zapalne odmiany trądziku (krostkowy, ropowiczy, skupiony, piorunujący); trądzik różowaty; naczyniaki płaskie i jamiste; aktywne zmiany chorobowe skóry (np.: łuszczyca, liszaj płaski, łojotokowe zapalenie skóry); nowotwory skóry; skłonność do keloidów (bliznowców); zabiegi chirurgiczne (do 2 miesięcy); zabiegi wypełniające, iniekcje botoksu (do 2-3 tygodni od zabiegu); zewnętrzna kuracja trądzikowa (odstęp 3-4dni przed i po zabiegu); doustna terapia przeciwtrądzikowa izotretinoiną (do 3 miesięcy od zakończenia)