Fale Radiowe (RF) + laser

 

Fale Radiowe (RF) – zbiegi z wykorzystaniem pola elektromagnetycznego o częstotliwości fal radiowych wykorzystywany jest od lat w fizykoterapii i jest określany jako zabieg Diatermii. Zjawisko diatermii polega na podgrzewaniu włókien kolagenowych, które pod wpływem ciepła ulegają skróceniu i napięciu. Dzięki temu uzyskuje się efekt zwiększonego napięcia skóry oraz poprawę jej elastyczności. Ten rodzaj ciepła nazywany jest ciepłem endogennym, czyli wytwarzanym wewnątrz tkanek, co sprzyja remodelingowi skóry. 

Laser biostymulujący – to laser niskoenergetyczny, czyli tzw miękki. Jego właściwości to poprawa ukrwienia, odżywienie tkanek, pobudzenie regeneracji komórek i naczyń krwionośnych, zwiększa także odpływ limfy. 

Efekty: podniesienie owalu twarzy i podbródka, ujędrnienie struktury skóry, spłycenie bruzd i zmarszczek, zmniejszenie "worków" pod oczami i "kurzych łapek", odbudowa kolagenu, profilaktyka starzenia się skóry, redukcja rozszerzonych porów i przebarwień. 


Przeciwwskazania: ciąża i laktacja, choroby nowotworowe i stany ponowotworowe (do 5 lat), rozrusznik serca, zastawka serca, metalowe implanty (wszystkie typy), epilepsja, SM, choroby skóry (bakteryjne, wirusowe, grzybicze), nadczynność tarczycy, cukrzyca, obrzęki o nieznanej etiologii, ostre zapalenie stawów i kości, guzki niewiadomego pochodzenia, zaburzenia czucia bólu i odczuwania ciepła, nadciśnienie, zaburzenia krzepliwości, skłonność do krwawień. ostre stany zapalne zatok, zapalenie żył, wszczepione urządzenie do neurostymulacji, botox w ciągu ostatnich 9 miesięcy, złote nici, implanty wchłanialne i wypełnienia w miejscu zabiegowym tzw "wypełniacze" 

Ilość zabiegów w serii: 4-8

Częstotliwość: co 7-15 dni

Profilaktyka: raz w miesiącu 

Zabieg podtrzymujący: raz na 1-2 miesiące po zakończeniu całej serii.