Oxybrazja

 

Oxybrazja-  nazywana jest inaczej mikrodermabrazją wodno-tlenową. Zabieg polega na złuszczaniu martwego naskórka za pomocą jednoczesnej aplikacji tlenu i strumienia soli fizjologicznej. Zabieg wykonywany jest "na zimno" i "na mokro", dlatego można wykonywać go u osób z trądzikiem różowatym, skórą alergiczna i wrażliwą. Skóra po oxybrazji nie jest wrażliwa na promieniowanie UV, więc można wykonywać ją cały rok.

Efekty: wyciszenie i nawilżenie skóry, skóra staje się dotleniona i odświeżona. Zmniejszone zostają powierzchowne zmarszczki, zwiększa się napięcie i elastyczność skóry. Następuje redukcja stanów zapalnych, zmian trądzikowych, naczynia włosowate obkurczają się, skóra staje się rozjaśniona. 

 

Przeciwwskazania: terapia przeciwtrądzikowa retinoidami (trzeba odczekać ok. pół roku po zakończeniu leczenia), naruszona ciągłość naskórka, infekcje skórne (wirusowe, bakteryjne, grzybicze), nowotwory, ciężkie choroby ogólnoustrojowe, łuszczyca w fazie aktywnej, zmiany ropne w obrębie skóry, świeże blizny, ciąża i okres laktacji, nadciśnienie, rozrusznik serca, opryszczka, cukrzyca. 

Zabieg może być wykonywany pojedynczo w celu odświeżenia, nawilżenia i wygładzenia skóry lub w serii. Seria 3-6 zabiegów, w odstępach 1 raz w tygodniu.